ԵԼՔ դաշինքի ռեյտինգային թեկնածուների ստացած ձայները
Ապրիլ 04, 2017

Թիվ 1 ընտրատարածք (Ավան, Նոր-Նորք, Քանաքեռ-Զեյթուն)

Մանե Վանյայի Թանդիլյան (ԼՀ)-5110 ձայն
Հովիկ Հովսեփի Աղազարյան (ՔՊ)-2620 ձայն
Զարուհի Վալերիանի Բաթոյան (ՔՊ)-1639 ձայն
Ալեքսանդր Մելսիկի Ավետիսյան (ՔՊ)-965 ձայն
Հակոբ Արսենի Ասլանյան (ՔՊ)-761 ձայն
Կարեն Վլադիկի Չիլինգարյան (ՔՊ)-655 ձայն
Հայկ Սարգսի Մարգարյան (անկուսակցական)-537 ձայն
Վարդան Մկրտչի Գրիգորյան (ՀԿ)-507 ձայն
Տիգրան Հրաչիկի Հարությունյան (ԼՀ)- 494 ձայն
Սերգեյ Արսենի Ղահրամանյան (ԼՀ)-456 ձայն

Թիվ 2 ընտրատարածք (Արաբկիր, Աջափնյակ, Դավթաշեն)

Գևորգ Սամվելի Գորգիսյան (ԼՀ)-3168 ձայն
Հարություն Վիլիկի Բաբայան (ԼՀ)- 2218 ձայն
Հայկ Արսենի Կոնջորյան (ԼՀ)-2097 ձայն
Արտակ Հայկազի Զեյնալյան (ՀԿ)-1908 ձայն
Նիկոլայ Յուրիի Բաղդասարյան (անկուսակցական)-1814 ձայն
Վիկտր Լևոնի Ենգիբարյան (անկուսակցական)-1492 ձայն
Նարեկ Սամվելի Բաբայան (ՔՊ-1450 ձայն
Լենա Ռաֆայելի Նազարյան (ՔՊ)-713 ձայն
Վահագն Միսակի Հովակիմյան (ՔՊ)-371 ձայն
Աննա Մայիսի Կոստանյան (ԼՀ)-461 ձայն
Հռիփսիմե Մարտինի Խաչատրյան (ՔՊ)-322 ձայն
Սարգիս Ռուբիկի Լևոնյան (ՀԿ)-321 ձայն
Արմեն Պարգևի Մկրտչյան (ԼՀ)-305 ձայն
Գոհար Կարոյի Մաթևոսյան (ԼՀ)-193 ձայն


Թիվ 3 ընտրատարածք (Մալաթիա-Սեբաստիա, Շենգավիթ)


Արարատ Սամվելի Միրզոյան (ՔՊ)-3999 ձայն
Արայիկ Էդուարդի Հարությունյան (ՔՊ)-3904 ձայն
Հրաչյա Վաչիկի Հակոբյան (ՔՊ)-3390 ձայն
Համբարձում Գագիկի Համբարձումյան (ՔՊ)-813 ձայն
Ռուբեն Կարապետի Ռուբինյան (ՔՊ)-769 ձայն
Քրիստինա Կամոյի Սարոյան (ՀԿ)-670 ձայն
Նվարդ Անդրանիկի Սարգսյան (ՔՊ)-531 ձայն
Տիգրան Գեղամի Տեր-Մարգարյան (ՀԿ)-404 ձայն։


Թիվ 4 ընտրատարածք (Կենտրոն, Էրեբունի, Նորք Մարաշ)


Նիկոլ Վովայի Փաշինյան (ՔՊ)-11513 ձայն
Ալեն Ռոբերտի Սիմոնյան (ՔՊ)-1870 ձայն
Էդուարդ Արթուրի Աղաջանյան (ՔՊ)-940 ձայն
Անի Արշալույսի Խաչատրյան (ՀԿ)-408 ձայն
Տիգրան Արմենի Ավինյան (ՔՊ)-373 ձայն
Քրիստինե Ատոմի Պողոսյան (ՔՊ)-197 ձայն


Թիվ 5 ընտրատարածք, (Արարատի մարզ)

Ռազմիկ Քերոբի Թևոնյան (ՀԿ)-4221 ձայն
Նշան Գալուստի Հակոբյան (ՔՊ)-417 ձայն
Արտակ Լյուդվիգի Մարգարյան (անկուսակցական)-415 ձայն
Գարիկ Մնացականի Սարգսյան (ՔՊ)-383 ձայն
Ջիվան Մարտիկի Նադարյան (ԼՀ)-334 ձայն
Թեհմինա Խաչիկի Վարդանյան (ՀԿ)-258 ձայն

Թիվ 6 ընտրատարածք (Արմավիրի մարզ)

Կարեն Ժիրայրի Գրիգորյան (ՔՊ)-1856 ձայն
Շանթ Բաբկենի Գրիգորյան (ԼՀ)-1003 ձայն
Դավիթ Հովհաննեսի Խուդաթյան (ՔՊ)-789 ձայն
Մարիամ Մանվելի Գրիգորյան (ՔՊ)-586 ձայն
Արսեն Հովհաննեսի Պետրոսյան (ՔՊ)-432 ձայն
Արման Էդուարդի Ղուկասյան (ԼՀ)-389 ձայն
Արուսյակ Լևոնի Մանավազյան (ՔՊ)-276 ձայն

 

Թիվ 7 ընտրատարածք (Արագածոտնի մարզ)

Գագիկ Հրահատի Կարապետյան (ՔՊ)-430 ձայն
Արմենուհի Նշանի Նազարյան (ՔՊ)-158 ձայն
Սիմոն Արտավազդի Պետրոսյան (ՔՊ)-139 ձայն
Սուզաննա Մանվելի Բաղդասարյան (ԼՀ)-343 ձայն
Սուրեն Նորիկի Մանուկյան (ԼՀ)-119 ձայն
Արթուր Գագիկի Սարդարյան (ՀԿ)-180 ձայն
Երուշ Մուսիկյան (ՀԿ)-39 ձայն

 

Թիվ 8 ընտրատարածք (Գեղարքունիքի մարզ)

Վահան Հայկազի Զարոյան
(ՔՊ)-921 ձայն
Մկրտիչ Մարատի Մակարյան (ԼՀ)-860 ձայն
Գնել Հենզելի Սանոսյան (ՔՊ)-420 ձայն
Կարինե Լադիկի Խաչատրյան (ՀԿ)-303 ձայն
Մելինե Արշալույսի Հայրապետյան (ՔՊ)-245 ձայն

 

Թիվ 9 ընտրատարածք (Լոռու մարզ)

Էդմոն Հրաչիկի Մարուքյան (ԼՀ)-6123 ձայն
Հրանտ Գնունու Այվազյան (ԼՀ)-893 ձայն
Աշոտ Միխայիլի Աթյան (ՀԿ)-590 ձայն
Սուրեն Ռաֆիկի Պապիկյան (ՔՊ)-555 ձայն
Բաբկեն Արմենի Կարապետյան (անկուսակցական)-479 ձայն
Կարինե Նորիկի Ղուկասյան (ԼՀ)-443 ձայն
Կորյուն Հովիկի Շեկոյան (ԼՀ)-349 ձայն
Արփինե Հրահատի Դավոյան (ՔՊ)-326 ձայն
Կարեն Մանվելի Սիմոնյան (ԼՀ)-310 ձայն
Անդրեյ Սերժիկի Ղուկասյան (ՔՊ)-285 ձայն
Աստղիկ Պապիկի Ավետիքյան (ԼՀ)-182 ձայն
Գևորգ Գալուստի Շահվերդյան (անկուսակցական)-167 ձայն
Վարդգես Սանասարի Քեշիշյան (ԼՀ)-113 ձայն
Գոհար Արմենակի Իսրայելյան (ԼՀ)-90 ձայն
Գևորգ Նորայրի Քոթանջյան (ԼՀ)-74 ձայն

 

Թիվ 10 ընտրատարածք (Կոտայքի մարզ)

Սասուն Մեխակի Միքայելյան (ՔՊ)- 6652 ձայն
Գևորգ Գուրգենի Աբգարյան (ՔՊ)- 1139 ձայն
Ռոմանոս Վանիչկայի Պետրոսյան (ՔՊ)- 924 ձայն
Խաչատուր Մամբրեի Սիմոնյան (ՀԿ)-710 ձայն
Արուսյակ Գարեգինի Այվազյան (անկուսակցական)-539 ձայն
Արտաշես Արամի Գեղամյան (ՀԿ) 379 ձայն
Հայկ Համլետի Մկրտչյան (ՔՊ)-307 ձայն
Նորիկ Արմենակի Եղիազարյան (ՀԿ)- 294 ձայն

 

Թիվ 11 ընտրատարածք (Շիրակի մարզ)

Լիլիթ Արամայիսի Եղիազարյան (ԼՀ)-963 ձայն
Արթուր Համլետի Համբարձումյան (ՔՊ) 759 ձայն
Սոֆիա Ազատի Հովսեփյան (անկուսակցական) 629 ձայն
Արթուր Մերուժանի Սարուխանյան (ՀԿ) 434 ձայն
Մարատ Խաչիկի Վիրաբյան (ՀԿ) 273 ձայն
Անահիտ Լեռնիկի Սարգսյան (ԼՀ) 208 ձայն
Էմմա Նորայրի Պալյան (ՔՊ) 198 ձայն

 

Թիվ 12 ընտրատարածք (Սյունիքի և Վայոց Ձորի մարզ)

Հովիկ Հայկազի Արսենյան (ՀԿ)-597 ձայն
Արամ Զավենի Սարգսյան (ՀԿ)-520 ձայն
Արշավիր Սերժիկի Խալափյան (ՔՊ)-323 ձայն
Սրբուհի Էդիկի Գրիգորյան (ԼՀ)-248 ձայն
Տիգրան Համլետի Գևորգյան (ՔՊ)-262 ձայն
Արման Արմենի Հակոբյան (ՔՊ)-260 ձայն
Նորիկ Արմենակի Սարգսյան (ՔՊ)-243 ձայն
Քրիստինե Ռազմիկի Եդիգարյան (ՔՊ)-143 ձայն
Նարա Անդրանիկի Հովհաննիսյան (ԼՀ)-113 ձայն
Մարինա Կամոյի Ղազարյան (ՔՊ)-110 ձայն


Թիվ 13 ընտրատարածք (Տավուշի մարզ)

Սիփան Արտակի Փաշինյան (ՔՊ)-1080 ձայն
Լիպարիտ Ռոբերտի Մելիքջանյան (ԼՀ)-677 ձայն
Սարգիս Ռոբերտի Ալեքսանյան (ԼՀ)-483 ձայն
Հերմինե Սամվելի Անտոնյան (ՔՊ)-222 ձայն
Հայկանուշ Խորենի Բեգլարյան (ԼՀ)-147 ձայն

Ռեյտինգային ձայներ՝ 106689
Միայն ԵԼՔ-ին՝ 15360
Ընդհանուր՝ 122049

Շնորհակալություն ՀՀ 122049 քաղաքացիներին վստահության համար։
 

Հայկ Կոնջորյան
Էդմոն Մարուքյան
Նարա Հովհաննիսյան
Աննա Կոստանյան
Կարեն Սիմոնյան
Սերգե Ղահրամանյան
Կարինե Ղուկասյան
Արմեն Եղիազարյան